SR732BTTDR300F
Mfr.Part #
SR732BTTDR300F
Description
RES 300M OHM 1% 1/3W 1206
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
300 mOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%